SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

Pół godziny przed każdą Mszą św.
W I czwartek miesiąca od godz. 16.00

CHRZEST

Sakrament chrztu udzielany jest w pierwszą niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 11.30

KATECHEZA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH

W sobotę poprzedzającą chrzest o godz. 19.15 w salce katechetycznej. Do udziału w katechezie zobowiązani są również rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest dziecka w innym dniu danego miesiąca.

Zgłoszenia dziecka do Chrztu dokonują rodzice, przedstawiając akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego. Na rodziców chrzestnych wybieramy osoby ochrzczone w Kościele rzymskokatolickim, praktykujące wiarę i nie mające żadnych przeszkód kanonicznych. Chrzestni spoza naszej parafii muszą dostarczyć zaświadczenie z własnej parafii, że mogą być dopuszczeni do godności bycia rodzicem chrzestnym.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Uroczystość Wczesnej Komunii Świętej ma miejsce w naszej parafii w pierwszą niedzielę maja. Natomiast Pierwszej Komunii Świętej w drugą niedzielę maja.

Przygotowanie dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do przyjęcia I Komunii Świętej odbywa się przy parafii. Raz w miesiącu odbywa się spotkanie formacyjne dla rodziców tych dzieci.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Udzielany jest uczniom klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych. Przygotowanie obejmuje comiesięczne spotkania formacyjne i pracę w małych grupach. Kandydat musi się także wykazać odpowiednim stanem wiedzy religijnej.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni zgłaszają się w Kancelarii Parafialnej na 3 miesiące przed terminem ślubu i przedkładają:
- metryki chrztu i bierzmowania,
- zaświadczenie ukończenia katechezy młodzieżowej
- dowód tożsamości

ODWIEDZINY CHORYCH

W pierwszy piątek miesiąca.