Procesja Bożego Ciała

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Rozpoczęcie procesji o 8.30 przy kapliczce w Czarnuchowicach. Msza Święta w intencji Parafian zostanie odprawiona na zakończenie procesji przy Remizie OSP w Czarnuchowicach. Wszystkich Parafian zapraszamy do wzięcia udziału w procesji. Prosimy o udekorowanie domów wzdłuż trasy procesji.

  • Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz kapliczka w Czarnuchowicach – państwo Balion. Drugi ołtarz przy krzyżu, koło państwa Rozmus – rolnicy. Trzeci ołtarz przy posesji państwa Doktor – Oaza Rodzin i Oaza Młodzieżowa. Czwarty ołtarz, przy posesji państwa Małek – górnicy. Zakończenie przy remizie OSP – Rada Parafialna

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji pokoju. Modlitwie przewodniczy Świecki Zakon Karmelitów Bosych.

W Oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy Świętej wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem dokoła kościoła. Zapraszamy dzieci wczesno i pierwszokomunijne do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała, w Oktawie, a także podczas Odpustu parafialnego.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Mt (11,28-30)